Działaj tu i teraz – analiza techniki!

Działaj tu i teraz – analiza techniki!

Działaj tu  teraz! To bardzo modne hasło, żyjemy w szybkich czasach, gdzie dużo się dzieje i trzeba być ze wszystkim na bieżąco, by móc podjąć właściwą decyzję. Nie bez powodu, mówi się, że XXI wiek to czas informacji.

Muszę powiedzieć, że czasami jest też wiekiem dezinformacji. Jakiś czas temu dzwonił do mnie Pan z firmy…nazwijmy ją „Balon”. Proponował szkolenia z dronów, bo akurat jest dofinansowanie na to z funduszu szkoleniowego, tylko pracodawca musiałby mnie zgłosić. Tak, cały czas myślę o zrobieniu kursu, ale nie mam na to czasu. Normalna cena wynosi od 1000 – 3000 zł, a piloci dronów ponoć całkiem nieźle zarabiają. Nie zdecydowałem się wtedy, bo byłem w trakcie zmiany pracy.

Potem Pan z firmy „Balon” zadzwonił jeszcze raz, już miałem nowego pracodawcę i poprosiłem o wysłanie maila. Nie dostałem go. W końcu po dłuższym czasie absencji zadzwonił do mnie znowu, dokładnie 2 tygodnie temuJ

Coś w jego rozmowie się zmieniło, postanowił wejść na moją potrzebę trochę mocniej i wywołać poczucie strachu. Zanalizujmy w punktach jak to zrobił:

1. Wzbudził moją ciekawość, wiedział, że przeszedłem na działalność jednoosobową i że może mi zaproponować kurs. Nie wymigam się tym razem zmianą pracy.
2. Mówi do mnie tak…Panie Kamilu mam dla Pana bardzo cenną informację….oczywiście powiedział, że oni zajmują się kwestią dofinansowania i że mi przysługuje. Jedyny koszt to 400 zł na fazę wstępną…
3. Oczywiście połknąłem haczyk i zapytałem, czemu wstępną….
4. A widzi Pan musimy szybko działać bo od 7 listopada zmieniają się przepisy i będzie bardzo trudno zdać… Na co ja odparłem, że rozumiem, ale przecież nie zdążę tego kursu zrobić w miesiąc?
5. Tak, ale zdąży Pan zacząć.. a jeśli ktoś zda teorię przed tym terminem to resztę zdaje na starych zasadach.

Pomyślałem, fajny koleś, że daje mi takie info…ale coś mnie tknęło i powiedziałem mu tak: proszę Pana, jestem zdecydowany, ale chcę rzetelną informację o zmianie przepisów i o sposobie finansowania (jeśli urząd odrzuci prośbę o dofinansowanie, cały koszt ponoszę wówczas ja)….

Wiecie, dlaczego o to poprosiłem???

Ponieważ, zobaczyłem prostą technikę sprzedażową widoczną na infografice:

Przezorność się opłaciła, mimo, że podałem dokładny adres mailowy jeszcze raz, do dziś nie dostałem żadnej informacji, co utwierdziło mnie w tym, że stosują techniki sprzedażowe.

Sprzedawcę należy pochwalić, za biegłość w tematyce przepisów. Jest na bieżąco ze zmianami przepisów w kwestii egzaminów i eksploatacji dronów. Nie wiem czy sam układał materiał sprzedażowy, ale jeśli tak to jest całkiem niezłym sprzedawcą, ponieważ przekuwa wiedzę w język potrzeb i korzyści.

Facebook Comments

Ten post ma 2 komentarzy

 1. skyrim

  I do accept as true with all of the ideas you’ve introduced for
  your post. They’re really convincing and will certainly work.
  Still, the posts are very brief for newbies. May just you please extend them a bit from next time?

  1. admin

   Sometimes it isn’t so simple, because this content which is not enough for U, will be to wide for others… If you would like to ask about sth jut text to me on my e-mail. I also encourage everyone of you to suggesting your problems, it let me for better muching of the content to your needs.

Dodaj komentarz